Vyberte si pneumatiky podľa potrieb vášho vozidla

Pneumatiky pre všetky typy vozidiel

Pneumatiky sú jednou zo základných častí všetkých vozidiel. Aj preto ich používanie a vhodne zvolený typ bližšie určuje i legislatíva.

Pre každý typ vozidla je potrebné vybrať pneumatiky, podľa druhu vozidla, budúceho využitia pneumatík i podľa ročného obdobia či stavu vozovky, po ktorej sa budú pohybovať. S výberom vhodných pneumatík pre vaše vozidlo vám radi pomôžeme.

Pneumatiky pre zvýšenú
bezpečnosť a komfort pri každej jazde

Práve pneumatiky sú jedným z hlavných faktorov, ktorý ovplyvňuje bezpečnosť i komfort pri každej jazde. Od kvality pneumatík sa odvíjajú viaceré pohybové vlastnosti vozidla, ako i schopnosť vozidla ľahko sa pohnúť, rýchlo zabrzdiť či udržať sa v smere jazdy.

Hlavným parametrom pri výbere pneumatík je preto kvalita prevedenia a vhodne zvolený typ pneumatík pre váš typ vozidla. Kým na osobné vozidla budete potrebovať osobné pneumatiky, na nákladné zas nákladné pneumatiky, pre offroad sú to offroad pneumatiky a podobne tak pre dodávky či motocykle.

Pomôžeme vám s výberom vhodných pneumatík

Letnézimné pneumatiky sa líšia najmä povrchovou úpravou.
Kým letné sú hladšie, zimné sú členitejšie a majú väčšiu hĺbku dezénu. Existujú i celoročné modely pneumatík, pri ktorých nie je potrebné ich počas roka prezúvať.
Avšak nie sú vhodné pre všetky druhy vozidiel

Pri výbere pneumatík je dôležité informovať sa tiež o možnosti použitia vhodných protektorov, s čím vám radi pomôžeme.
Pomôžeme vám s výberom vhodných pneumatík.

Pri výbere pneumatík je vhodné poradiť sa s odborníkom. Najmä pokiaľ nové pneumatiky kupujete po prvý krát, naša odborná rada sa vám určite zíde. Potrebné je starostlivo skontrolovať rozmery pneumatík, tie musia zodpovedať s údajmi uvedenými v technickom preukaze vozidla.

Čo môžu spôsobiť nekvalitné pneumatiky?

Potrebné je starostlivo skontrolovať rozmery pneumatík, tie musia zodpovedať s údajmi uvedenými v technickom preukaze vozidla. Nedodržanie týchto rozmerov by vám mohlo narobiť nemalé problémy na cestách i zo zákonných dôvodov.

Pri výbere pneumatík je vhodné zamerať sa tiež na rôzne indexy a výbavu pneumatík, ktoré ďalej určujú vlastnosti pneumatík na cestách.

Rozhodovať sa len na základe ceny sa nevypláca. Veľmi nízka cena ide spravidla na úkor kvality, čomu sa je pri výbere pneumatík hodné vyhnúť.

Nekvalitné pneumatiky sa nie len opotrebujú oveľa rýchlejšie, taktiež môžu znižovať bezpečnosť počas jazdy. Spolu s pneumatikami venujte pozornosť i diskom na auto, pretože disky sú pre bezpečné ovládanie vozidla rovnako dôležité. Neváhajte nás kontaktovať.